close
Menu

Переваги аплікаторів для внесення рідких добрив FAST

Головна перевага агрегату FAST в тому, що агроном керує процесом живлення рослин, добрива вносять тоді, коли потрібно господарству, а не тоді, коли дозволять погодні умови, - говорить Олексій Бондар, торговий представник FAST Global Solutions в Україні та країнах СНД. Диск аплікатора прорізає щілину у міжрядді, струмінь рідкого добрива з форсунки б’є на дно щілини, у такий спосіб, доставляючи живлення безпосередньо у кореневу систему рослин. Рідкі добрива розчиняються моментально. Також  не відбувається втрат азоту, він не випаровується, як це буває із сухими добривами, а одразу ж стає доступним для рослин. До того ж, в рідких добривах коефіцієнт використання азоту на 20-30% більший, аніж у сухих. Все це разом і дає позитивний результат, підвищує врожайність.

Fast_001

На полях  господарства Одещини – «ПрайдАгро», де ми проводили демонстраційний показ техніки, вологи немає, тому єдиний дієвий спосіб – це вносити добриво в ґрунт, щоб воно не випарувалося, і було ближче до коріння. Агрегатом можна працювати протягом всієї вегетації. З його допомогою можна робити весняне підживлення озимини, з одночасним закриттям вологи, можна проводити підживлення кукурудзи чи соняшника, словом, обробляти всі технічні культури. Можна вносити й основне добриво восени, до того ж, можна змінювати робочі органи, зокрема, ставити ніж.

На всіх машинах можна встановлювати ширину міжряддя від 25 до 100 см, залежно від культури. Зазвичай, на машинах конкурентів ширину міжряддя не можна змінити.

У базовій комплектації встановлено контролер виливу компанії Raven, що дозволяє з кабіни контролювати норму виливу, відключення секцій і у такий спосіб економити робочий розчин. Навіть у базовій комплектації цього агрегата є функція копіювання рельєфу, завдяки складному шарніру, який рухається від -7 до +15 градусів від рівня поля. Також у базовій комплектації кожної машини, яку поставляють в Україну, є система активного притискання крайньої секції за допомогою подвійного гідроциліндра, для того, щоб коли агрегат працює на швидкості, рама не відскакувала від землі. Серед переваг можна назвати те, що у базовій комплектації усіх машин є спеціальна функція Wing Kick: коли трактор працює на високій кукурудзі на 8-10 листків, тобто на останніх стадіях, коли підживлюють культуру, крайні секції автоматично піднімаються вгору на 15 градусів для того, щоб сошниками не пошкодити на розворотах вже високу кукурудзу.

Аплікатори FAST можуть давати норму виливу від 10 до 1000 літрів, відповідно до потреб. На машині стоїть американський насос ACE на 250 л/хв, і його достатньо для будь-яких потреб. Зазвичай, в Україні працюють з нормою від 100 до 300 літрів. Тут же просто достатньо змінити насадки форсунок, і потужність насоса дозволяє виливати й 500, і 1000 літрів.

FAST – це виробник, який постачає в Україну машини для диференційного внесення добрив, у яких на кожному сошнику встановлений окремий клапан, і відповідно до карти завдання кожен сошник може виливати стільки, скільки потрібно господарству. Залежно від трактора і від культур, колію в усіх машинах можна регулювати так, щоб аплікатор йшов по одній колії з трактором – від 2,05 до 3,05 м.